IPA Tarnów na spływie kajakowym rzeką Bug

W dniach 7 - 8 lipca 2018 roku Region IPA Tarnów zorganizował dla swoich członków, sympatyków oraz ich rodzin dwudniowy spływ kajakowy po rzece Bug wzdłuż granicy polsko-białoruskiej (woj. lubelskie) na odcinku Różanka – Sławatycze – Szostaki. Część 16-osobowej grupy rozpoczęła przygodę już w piątek 6 lipca, przyjeżdżając na miejsce noclegowe – do agroturystyki p. Kasi w miejscowości Liszna, gdzie w towarzystwie uroczych gospodarzy spędziliśmy wspaniale ciepły wieczór, chłonąc niezwykłą ciszę poleskiej krainy. Spływ Bugiem

W sobotni poranek czekało na nas iście królewskie śniadanie (tak jak i późniejszy obiad) przygotowane przez naszą gospodynię, po którym wraz z pozostałymi uczestników, którzy dotarli rankiem, zostaliśmy przewiezieni busami do miejsca startu – miejscowość Różanki gdzie rozpoczęła się nasza przygoda z Bugiem i nadbużańską, dziką przyrodą. Spływ środkowym Bugiem to niesamowita podróż wzdłuż i w poprzek granic państwowych i kulturowych, lewą ręką wiosłowaliśmy w strefie Schengen, prawą w wodach Białorusi. Pierwszy dzień spływu w pięknej letniej aurze, zakończyliśmy po ponad 7 godzinach, po pokonaniu 25 km odcinka z Różanki do Sławatycz. Upalny wieczór spędziliśmy przy grillu i wspólnej biesiadzie.

Drugi dzień spływu rozpoczęliśmy w pięknym słońcu w Sławatyczach i w tym dniu czekało nas do pokonania 15 km do miejscowości Szostaki. Błoga cisza, spokojne wody Bugu i cudowne widoki dzikiej przyrody sprawiły, że leniwie pokonywaliśmy każdy kilometr, aby po około 5 godzinach dotrzeć do celu – przepięknej, piaszczystej plaży, na której czekała na nas niespodzianka – wspaniała plenerowa uczta przygotowana przez przyjaciół z IPA Włodawa, którzy dopłynęli do brzegu tuż za nami. Wspólnie spędzony czas był stanowczo za krótki ale przed nami była jeszcze droga powrotna do Tarnowa, wobec czego obiecaliśmy sobie ponowne spotkanie za rok. Kajaki i obsługę transportową zapewniał nam nieoceniony p. Marek Pomietło – pionier spływów Bugiem.

Dziękujemy przyjaciołom z Włodawy i już czekamy na kolejne spotkanie z cudownym Polesiem.
Obszerna fotorelacja w dziale Galeria.

Podziękowania dla firmy "Aktywny Wypoczynek – Marek Pomietło" - http://kajakowaprzygoda.pl