Zaproszenie na IV edycję wycieczki rowerowej „W poszukiwaniu babiego lata”

Region IPA Tarnów kontynuując ideę odpoczynku w ruchu i na wolnym powietrzu, zaprasza swoich członków ich rodzin oraz sympatyków na Raj Rowerowy „W poszukiwaniu babiego lata”.
Zbiórka i wyjazd na trasę w dniu 13.10.2018 roku o godz. 9.30 na parkingu obok siedziby PSP Tarnów ul. Błonie. Po zapoznaniu uczestników z podstawowymi zasadami poruszania się po drogach publicznych udamy się na przejażdżkę. Wyjazd do alei Jana Pawła II, potem drogą serwisową wzdłuż autostrady Tarnów- Rzeszów do m. Nowe Żukowice i dalej leśną ścieżką przez las Stary Jawornik do Czarnej. Tam planowany jest krótki odpoczynek, przed drugą częścią rajdu. Dalej mało uczęszczaną drogą przez Żdżary i Pogórską Wolę docieramy do leśniczówki Koła Łowieckiego „Dzik”. Korzystając z gościnności myśliwych przy ognisku kończymy rajdowe poczynania. Dystans do przejechania to ok. 50 km. Łatwość trasy biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu i mało uczęszczane drogi, pozwoli na udział nawet średnio zaawansowanych rowerzystów. Na czas wycieczki całkowitą odpowiedzialność za podopiecznych ponoszą rodzice bądź opiekunowie. Po zakończeniu ogniska możliwość powrotu całością grupy lub we własnym zakresie.

Zaopatrzenie w prowiant i napoje, na czas wycieczki każdy z uczestników organizuje sobie we własnym zakresie. Istnieje możliwość uzupełnienia artykułów spożywczych w sklepikach na całej trasie przejazdu.

Zapisy chętnych na wyjazd przyjmuje kol. Wacław Serwin tel. 501936626 lub drogą elektroniczną na adres wacekserwin@gazeta.pl do dnia 11.10.2018 roku.

Uwaga: W przypadku nie sprzyjających warunków atmosferycznych, Zarząd zastrzega sobie możliwość zmiany terminu imprezy.