Zaproszenie na Rajd Rowerowy z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.

Region IPA Tarnów kontynuując ideę odpoczynku w ruchu i na wolnym powietrzu, zaprasza swoich członków ich rodzin oraz sympatyków na raj rowerowy z okazji Święta Niepodległości. Zbiórka i wyjazd na trasę w dniu 11.11.2017 roku o godz. 10.00 pod Grobem Nieznanego Żołnierza ul. Piłsudskiego. Po zapoznaniu uczestników z podstawowymi zasadami poruszania się po drogach publicznych udamy się na przejażdżkę. Trasa przebiegać będzie drogą dla rowerów ul. Szujskiego na cmentarz wojenny nr 200 z okresu I wojny światowej Tarnów-Chyszów , gdzie po zapaleniu symbolicznego znicza pojedziemy dalej. Kierować będziemy się przez Mościce w kierunku m. Biała pod pomnik poległych żołnierzy Szarych Szeregów. Nasza wędrówka poprowadzi nas dalej szlakiem pomników i cmentarzy wojennych nr 257, 258 i 259 w rejonie Biskupic Radłowskich, potem do m Glów na cmentarz wojenny nr 209. Dalej pojedziemy nie dawno oddaną trasą Velo Dunajec w stronę m. Ostrów i wrócimy do Mościc, gdzie nastąpi uroczyste zakończenie rajdu. Pętla  ok 50 km prowadzi ścieżkami rowerowymi oraz bocznymi drogami o małym natężeniu ruchu. Ukształtowanie terenu pozwoli przejechać całą trasę nawet średnio zaawansowanym rowerzystom.

            Na czas wycieczki całkowitą odpowiedzialność za podopiecznych ponoszą rodzice bądź opiekunowie. Po zakończeniu powrót we własnym zakresie. Miłym akcentem naszego rajdu, byłoby wyposażenie swoich rowerów w flagę biało-czerwoną.

            Zapisy chętnych na wyjazd przyjmuje kol. Wacław Serwin tel. 501936626 lub drogą elektroniczną na adres wacekserwin@gazeta.pl do dnia 09.11.2017 roku.