Zaproszenie na rajd z okazji Święta Niepodległości

„100 kilometrów na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę „

Region IPA Tarnów zaprasza swoich członków ich rodziny oraz sympatyków na rajd rowerowy z okazji Święta Niepodległości pod hasłem: „100 kilometrów na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. Zbiórka i wyjazd na trasę w dniu 11.11.2018 o godz. 9.00 na parkingu przed DH Biedronka ul. Romanowicza, a dla chętnych mieszkających w zachodniej części Tarnowa o godz. 9.30 na parkingu przed wejściem głównym budynku dyrekcji Zakładów Azotowych przy  ul. Kwiatkowskiego. Ze względu na długość trasy, jak i stosunkowo szybko zapadający zmrok, proszę o punktualne przybycie. Pamiętajmy, że jesień to pora roku, kiedy spotykamy się ze szczególnymi zagrożeniami. Zła widoczność, opady deszczu, czy mgły to czynniki wymagające od kierowców i pieszych szczególnej koncentracji. Musimy pamiętaćo swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Dlatego apeluję o wyposażenie swoich rowerów w należyte oświetlenie. Trasa naszego rajdu przebiegać będzie większości bocznymi, mało uczęszczanymi drogami. Po zapoznaniu uczestników z podstawowymi zasadami poruszania się po drogach publicznych udamy się na przejażdżkę. Obieramy kierunek Wierzchosławice, dalej przez Lasy Radłowskie do miejscowości Waryś, następnie Rudy-Rysie, Bratucie, Okulice i Bogucie. Tam wjeżdżamy na trasę rowerową prowadzącą wzdłuż rzeki Raba, by dojechać do kładki i przedostać się na drugą stronę do m. Mikluszowice, a następnie m. Dziewin gdzie w Strefie Rekreacyjno-Sportowej nastąpi zakończenie pierwszego 50 km etapu. Po zregenerowaniu sił powrót do Tarnowa tą samą trasą, by całość przedsięwzięcia zakończyło się magiczną liczbą stu kilometrów. Zdając sobie sprawę z tego, że uczestnicy wycieczki będą zróżnicowani pod względem kondycji i sprawności fizycznej, dlatego też będziemy starać się dostosować możliwości słabszych fizycznie do najsprawniejszych.

Na czas wycieczki całkowitą odpowiedzialność za podopiecznych ponoszą rodzice bądź opiekunowie. Zaopatrzenie w prowiant i napoje we własnym zakresie. Należy pamiętać o tym, że większość placówek handlowych na trasie będzie zamknięta. Miłym akcentem naszego rajdu, byłoby wyposażenie swoich rowerów w flagę biało-czerwoną.

Zapisy chętnych na wyjazd przyjmuje kol. Wacław Serwin tel. 501936626 lub drogą elektroniczną na adres wacekserwin@gazeta.pl do dnia 09.11.2018 roku.

Uwaga: W przypadku nie sprzyjających warunków atmosferycznych, Zarząd zastrzega sobie możliwość zmiany terminu imprezy.